Kasum tekib ostes ning kulusid mõistlikult juhtides, protsessi saab juhtida nii kõhutunde kui ka empiirilisele andmestule tuginedes.
Energia- ja ressursijuhtimissüsteem (ERJS) on vahend pideva parendamise põhimõtete rakendamiseks ettevõtete tasandil optimaalsete kuludega tootmis- või teenusprotsessi saavutamiseks. See toimib olemasolevate juhtimissüsteemide lisamoodulina. Energia- ja ressursikasutus on ettevõtte tegevuse efektiivsuse üks peamine ja majanduslikult kaalukaim mõõdik, mille olulisus kasvavate energiahindade tõttu pidevalt kasvab. ERJS-i sisseseadmine toetab energia- ja ressursitulemuslikkuse parendamise kultuuri ettevõttes, järjepidevalt parendab tulemuslikkust, sh protsessi tõhusust, energia- ja ressursikasutust ning tarbimist.Põhiprotsess loob organisatsioonile 90% kuludest ning 100% tuludest. ERJS juurutamine lähtub organisatsiooni põhiprotsessi vajadustest/arendamise eesmärkidest, põhineb PDCA-tsüklil (planeeri-teosta-kontrolli-tegutse) põhimõttel:
– Planeeri: mõtestame lahti organisatsiooni konteksti, põhiprotsessi olulised energia- ja ressursside tarbijad. Viime neist lähtuvalt läbi protsessi ülevaatuse, selgitame välja energia- ja ressursside olulised kasutused (EROKid), määratleme baastasemed (ERBd) ning tulemuslikkuse indikaatorid (ERTId), edasise tegevuskava. Koostame energia- ja ressursikasutuse analüüsi;
– Teosta: juurutame ERJSi, aitame soovi korral tegevuskava ellu viia;
– Kontrolli: juurutame, paigaldame (soovi korral) seiresüsteemi. See on lisaks energia ja ressursside monitoorimisele hea vahend tootmisettevõtetes ennustava hoolduse süsteemi sisseseadmiseks.
– Tegutse: oleme juhtkonnale hiljem toeks mittevastavuste käsitlemisel ning ERJSi järjepideval parendamisel.